מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

סוגי הפוליש שאנו מספקים

בתחום הניקיון והפוליש, יש מגוון רחב של סוגי פוליש וגם ליטוש מרצפות שזה דומה מאוד לפוליש רק עובד בצורה שונה יותר ועובד יותר על החומר גלם ופחות עם חומרים כימיים, מה ההבדלים בינהם? מיד תגלו.

פוליש ווקס

"פוליש ווקס" הוא הפוליש הראשון איתו התחילו לעבוד לפני כ- 20 שנה על מנת להעניק לרצפת הבית מראה נקי ומחודש. שיטת ההברקה באמצעות פוליש ווקס נעשית במספר שלבים - ראשית, אנו נבצע קרצוף למרצפות באמצעות מכונת פוליש, על מנת להסיר את שכבת הלכלוך העליונה. פעולה זו מאפשרת לחומר ההברקה לחדור בצורה יעילה לכל מרצפת. לאחר מכן נבצע ציפוי לרצפה באמצעות שעווה מותכת (ווקס).  לבסוף, מתבצעת הברקת המרצפות על ידי מכונת פוליש, אשר משלימה את התהליך. התוצאה המתקבלת - רצפה מבריקה וחלקה, ללא כתמים וללא שריטות, כמו חדשה. אחד היתרונות בפוליש ווקס הוא מחירו הזול, בהשוואה לפוליש קריסטל ופוליש אקרילי. יחד עם זאת, בהשוואה לאותם סוגי פוליש, הווקס נשחק מהר יותר כתוצאה מגרירת ריהוט כבד לאורך הרצפה ומשריטות דומות, אך באותה הקלות ניתן לבצע ציפוי מחדש של פוליש ווקס מבלי להסיר את השכבה הישנה של הפוליש. פוליש ווקס מיועד בעיקר למרצפות מסוג טרצו ואבן טבעית, וניתן לבצע פוליש מסוג זה בבתים פרטיים, משרדים, מרפסות ואף גגות.

שירותי פוליש

פוליש קריסטל

מבין כל סוגי ההברקות הקיימים כיום, פוליש קריסטל נחשב לציפוי המועדף והנחשק ביותר בארץ ובעולם. ההברקה הקריסטלית מעניקה לרצפה מראה רטוב ורענן. פוליש קריסטל שומר על המראה הנוצץ והמבריק לאורך שנים. שיטת ההברקה באמצעות פוליש קריסטל מתבצעת בראש ובראשונה ע"י ליטוש המרצפות והכנתן להחדרת חומר למילוי סדקים (הקריסטל). תפקידו של הליטוש הוא ליצור מראה אחיד, חלק ונקי מכתמים ומשריטות. תפקידו של החומר למילוי סדקים הוא להביא לכך שכלל משטח הרצפה יהיה אחיד בגובהו. כמו כן מספק החומר למילוי סדקים הגנה למרצפות ואף מקנה להן את המראה המבריק. קרצוף מרצפות מתבצע באמצעות מכונת פוליש עם סקוטש תעשייתי. לאחר מכן מתבצעת החדרת הקירסטל לרצפה על ידי מכונה עם צמר מגנזיום - סיבובי המכונה והמגנזיום מובילים לחימום החומר ובכך מאפשרים החדרת החומר לעובי הרצפה. פעולה זו מבוצעת פעמיים. לסיום, משתמשים בחומר מגן קריסטל, אשר מעניק לרצפה מראה נקי, זוהר ומלא ברק. פוליש קריסטל עמיד לאורך זמן, שומר ומגן על הרצפה מחדירת נוזלים ומספיגת שומנים וכתמים. בשונה מפוליש ווקס, פוליש קריסטל מונע החלקה ומתאים לשימוש בכל סוגי המרצפות, PVC, וניל, טרצו, שיש, אבן ורצפת סומסום. פוליש קריסטל מוצג לראווה במלונות יוקרה, בבנייני משרדים ובחנויות בוטיק יוקרתיות.

פוליש אקרילי

פוליש אקרילי הינו ציפוי אנטי-סטטי המבודד מפני הולכת חשמל. מתאים במיוחד לבתי עסק ומפעלים, לחדרי חשמל, חדרי בקרה וכדומה. בשל רמת הגימור העמידה לאורך זמן, זוכה פוליש אקרילי לשבחים ומיושם גם בבתים פרטיים, בבנייני משרדים ובמקומות ציבוריים. בניגוד לפוליש ווקס, פוליש אקרילי מונע החלקות והוא עמיד בפני שריטות וחומרים כימיים שונים (חומרי חיטוי למשל). עמידותו הגבוהה מונעת את שחיקת הרצפה ושומרת על אורך חייה. פוליש אקרילי מצויין למשטחי PCV, משטחי אבן קשיחים, משטחי בטון, שיש, טרווטרין, טרקוטה ועוד. החומר שמצוי בפוליש אקרילי, מנקה את המרצפות ומעניק להן שכבת הגנה ומראה נקי, מבריק ומרשים.

ליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות נועד להעניק לבית מראה רענן מבלי שיעבור שיפוץ של ממש. הליטוש מעניק לאריח מראה מלא ברק ומחזיר אותו למצבו המקורי. באמצעות ליטוש מרצפות אפשר לחסוך לא מעט כסף, כיוון שלאחר הליטוש מתקבלת רצפה שנראית ממש כמו חדשה. חשוב שתהליך ליטוש מרצפות יעשה על ידי בעלי מקצוע ובאמצעות מכונות וחומרים ייעודיים - ישנה חשיבות גבוהה מאוד לאופן העבודה המבוצעת על סוגי האריחים השונים וכן קיימת חשיבות לדרגות הליטוש השונות והחומרים שבהם משתמשים, כיוון שאנו מעוניינים לשדרג את מראה המרצפות ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לאריחים. בתהליך ליטוש מרצפות אנו נפטרים מכתמים עיקשים שהצטברו עם הזמן ומשריטות, ומטפלים במראה שחוק ובלתי אחיד. את תהליך הליטוש אנו מתחילים בהגדלת הרווחים הקיימים בין המרצפות וכאשר הרווח גדול מספיק-שואבים ומנקים את הלכלוך ביניהם ביסודיות. לאחר מכן נמלא את אותם רווחים בדבק וממתינים שיתייבש במשך שלוש שעות לערך. את הליטוש עצמו מבצעים תחילה באמצעות יהלומי גריסה ומביאים את האריחים לגובה שווה. היישור מתבצע למעשה באמצעות מכונת פוליש ייעודית. ניתן לחזור על פעולה זו עד אשר מתקבל משטח בגובה הרצוי וכמובן אחיד. לאחר שהמשטח יבש לגמרי, עוברים לשלב הגימור באמצעות סילר ליצירת מראה מט, או שמבצעים פוליש קריסטל ליצירת מראה מבריק ונוצץ אשר מונע חדירת נוזלים והחלקה, כמובן בהתאם לבקשת הלקוח. אנו חוזרים ומדגישים כי פעולה זו עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך למרצפות אם לא תבוצע כראוי.

סוגי הליטוש הנפוצים:

ליטוש אבן או ליטוש שיש - נועדו להחזיר את המראה הטבעי למרצפות, למנוע הבדלי גובה בין האריחים ולקבוע את רמת הגימור הרצויה, בין אם רוצים מראה מבריק, מט, או "משי" המעניק לאריח מראה חצי מבריק. 
ליטוש מדרגות - מסיר את שכבות הלכלוך והכתמים העיקשים שהצטברו כתוצאה מתנועה מרובה על גבי המדרגות, מחזיר את הברק למשטח ושומר על המראה הרענן.

ליטוש מדרגות

עם חלוף השנים, כתוצאה מהתנועה הרבה בהן, מתמלאות המדרגות בלכלוך רב ובכתמים, הן מגיעות לשחיקה ומקבלות מראה מוזנח. טיפול במראה המדרגות מצריך תחזוקה של אחת לכמה שנים. כאשר המדרגות מגיעות למצב של שחיקה, קיים דחף להחליף אותן במדרגות חדשות. עם ביצוע ליטוש מדרגות ניתן יהיה להגיע לתוצאות הרצויות, מבלי לרכוש ולהתקין מדרגות חדשות בביתכם. המצאותן של מדרגות בבית יכול להקשות על ניקיון הבית וחוסר היכולת לנקות את המדרגות עד לרמה מושלמת יכול בהחלט להיות מתסכל. אכן, באמצעות ניקיון ופוליש הרגיל והסטנדרטי, יהיה זה בלתי אפשרי להגיע לרמת ניקיון מקסימאלית של המדרגות. במרוצת השנים מתמלאות המדרגות בסדקים ובסימנים אחרים שבמהלך ניקיון הבית הפשוט-לא ניתן יהיה להפטר מהם. כאן ליטוש מדרגות נכנס לתמונה. ליטוש מדרגות מאפשר לשדרג את מראה המדרגה ולהעלים את הכתמים והסימנים הישנים כלא היו! ליטוש מדרגות מעניק מראה מטופח לחדר המדרגות שלכם ומקנה למדרגות מראה מבריק ונקי במיוחד לכל מדרגה. אצלנו בחברת "אור ניקיון" עובד צוות מומחים מיומנים בעבודות פוליש וליטוש חדרי מדרגות. אנו מבצעים ליטוש מדרגות באמצעות המיכשור האיכותי ביותר ותוך שימוש בחומרים מצויינים המתאימים בדיוק למדרגות שלכם. השיטה הנפוצה לביצוע ליטוש מדרגות היא באמצעות כריות יהלום, המיועדות להסרת השכבה העליונה של המדרגה ומטפלת בהסרת כתמים שומניים ובליטוש סדקים הנמצאים בשכבה העליונה של המדרגה. מלבד שיטה זו, אנו ב"אור ניקיון" מסוגלים לבצע ליטוש מדרגות באמצעות דיסק יהלום-שיטה המיועדת למדרגות המצויות בדרגת בלאי ולכלוך גבוהה מאוד. התוצאה-הכניסה לביתכם מטופחת ומרהיבה. ליטוש מדרגות מחזיר את הברק לגרם המדרגות שלכם ומעניק להן מראה נקי, כמו חדש. גם רצפה חדשה כרצפה ישנה, עשויה להזדקק לליטוש בכדי להביא את המרצפות לגובה שווה, לדאוג למרווחים אחידים בין האריחים וכמובן-הענקת מראה מבריק וחדיש לרצפה כולה. ליטוש שיש נועד לאפשר לרצפת השיש להיות בשיא יוקרתה ולהראות נהדר.

ליטוש שיש

ליטוש שיש בדומה לליטוש אבן, מצריך גם הוא עבודה דקדקנית. יש הטוענים כי כאשר מדובר בליטוש שיש, נדרשת מיומנות של אמן. אחד היתרונות בביצוע ליטוש שיש הוא הצורך המועט בתחזוקה והניקוי, וכמובן המראה האסתטי המתקבל עם ביצוע ליטוש שיש ואשר מחזיק מעמד במשך שנים ומגן על האריח. בביצוע ליטוש שיש באמצעות מכונה ייעודית, אנו מסירים את השכבה העליונה אשר לאורך השנים צברה שריטות, לכלוך רב וכתמים עיקשים. אנו מבצעים פתיחה של המרווחים בין המרצפות ושואבים מתוכם את הלכלוך והאבק. אנו מתאימים את גוון דבק המילוי לגוון האריחים ומבצעים מילוי. לאחר מכן מתבצע ליטוש שיש באמצעות אבני יהלום המביאות את המשטח למצב אחיד ושווה.לבסוף מבצעים גימור באמצעות סילר. המראה המתקבל בסיום הליטוש, מעניק לבית מראה קלאסי עשיר ויוקרתי. מומלץ לסיים את התהליך עם ביצוע פוליש קריסטל אשר נותן אפקט מבריק, חדש ונוצץ לאריחים ומהווה שכבת הגנה נוספת על גבי הרצפה כולה. תהליך ליטוש שיש דומה מאוד לתהליך ליטוש אבן אך מבוצע באופן עדין ודקדקני הרבה יותר, זאת על מנת לא לפגוע באריח ולגרום נזקים שיהיו בלתי הפיכים. ביצוע ליטוש שיש מחייב שימוש בציוד מקצועי והחזקה במיומנות הנדרשת. אנו בחברת "אור ניקיון" בעלי ניסיון רב בביצוע ליטוש שיש ומתחייבים לעמוד בדרישות הלקוח ולספק שירות מקצועי ואדיב.

ליטוש אבן

ליטוש אבן הינו תהליך מורכב שמטרתו תיקון פגמים, יישור המשטח, הסרת כתמים עיקשים ושכבות לכלוך שהצטברו עם חלוף הזמן. התוצאה הסופית מעניקה מראה מרשים ובוהק של הרצפה. ואם לא די בכך, המשטח שמתקבל הוא משטח חלק, ישר ואחיד - שלא כפי שהיה בעבר. לא קיימת רצפה מושלמת, שאין בה הפרשי גבהים מסויימים ושריטות. כמו כן, יתכן ותבחינו במישקים בלתי ישרים בין האריחים. ליטוש אבן הוא המענה לכל הטענות הללו. ביצוע ליטוש אבן פותר את בעיית הפרשי הגבהים והמרווחים הישרים בין המרצפות, סותם את המרווחים הפתוחים בין המרצפות ולבסוף-יוצר מראה מבריק וחדש ברצפת ביתכם. בתהליך ביצוע ליטוש אבן, נבצע קודם כל פתיחת כל המרווחים בין האריחים. לאחר מכן נשאב את האבק שנגלה באותם מרווחים וננקה באופן יסודי. נבצע מילוי, כמובן תוך התאמת גוון דבק המילוי לגוון האריחים הקיימים (כאשר מתאימים בין הגוונים, נוצר למעשה המראה האחיד של הרצפה). לאחר ביצוע המילוי, מתחיל שלב הליטוש, שבו נעזרים באבן גריסה (אשר מיישרת את המשטח). משתמשים בסוגים שונים של אבני גריסה-גסות יותר ועדינות יותר-כך שבהדרגה משיבים לאריחים את המרקם החלק שלהם. לאחר ביצוע הליטוש מבצעים את הגימור באמצעות סילר, שתפקידו למנוע חדירת נוזלים ויצירת כתמים נוספים באבן.