מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

איך לנקות מנדפים

איך לנקות מנדפים

מאמר שלם על ניקוי? כנראה שיש פה אלמנט של בטיחות... אחרי לא מעט פניות של לקוחות מופתעים וחוששים, החלטנו להרים את הכפפה ולציין את שלבי הבטיחות והחשיבות בשימוש איכותי ויעיל במנדף הפרטי והעסקי. מעבר לחזותיות והנראות הכללית, השפעת הבטיחותיות על העובדים במטבח והשוהים במטבח היא בבחינת סכנת נפשות בעת תחזוקת לא יעילה וחשוב מאוד לתפעל את המנדף כך שיביא לרמת בטיחות גבוהה וכמובן לשימוש שלשמו נועד המנדף באופן מלא.

 

 

 

ערבו את איש הבטיחות או ממונה הבטיחות

 

 

חשיבות ניקוי מנדפים במטבחים בצורה שוטפת מוסדיים ועסקיים משפיעה על האוויר בתוך המטבח עצמו והבטיחות הגופנית של העובדים כאחד. חשוב מאוד להבין כי דווקא הסכנה הנשימתית הבלתי מורגשת בעת תחזוקה מנדף לקויה עשויה להביא למצבים של סכנה בטיחותית בעבודה. חשוב מאוד להעביר את המנדף תחת הביקורת של איש הבטיחות של הארגון או ממונה הבטיחות מטעם הארגון במיוחד בנישה זו. פגיעה כתוצאה ממנדף שאינו מתוחזק כראוי היא פגיעות המקצועות החמורות והחריפות ביותר, אשר מומלץ מאוד להתרחק מהן.

 

אחת ממחלות המקצוע המשמעותיות ביותר בתחום המטבח אשר עשויות לסכן הן את העובדים והן את הנהנים משירותי המטבח היא מחלת הריאות ומחלת הנשימות והמחלות הכרוניות השונות, וודאו את תחזוקת ובדיקת תקינות המנדף למניעת מחלת העובד הבאה וסכנת המזון וחומרי הגלם היוצאים מהמטבח שלכם.

 

 

 

כיצד ננקה את המנדף באופן בטיחותי?

 

 

ניקוי המנדף באופן בטיחות, במיוחד בבית העסק/ הארגון חשוב שיתבצע לאחר כמה שעות או ביום למחרת הפעילות במטבח. המנדף התעשייתי/הארגוני/העסקי משמש את המטבח באופן דינאמי ושוטף הרבה יותר מהשימוש הביתי שלו ומסיבה זו בדיוק יהיה בעל קרינה והתחממות ברמה גבוהה וטמפרטורות גבוהות הרבה יותר. ניקוי ללא המתנה של פרק זמן מספיק עשוי להרס המנדף וכוויות חום ופגיעות חמורות. זאת ועוד, חוסר ביצוע הניקוי השוטף עשוי להביא למקרים של שריפה או החלדת המנדף דבר שישפיע על בריאותם וביטחונם של עובדי המטבח והשוהים בסמוך אליו. הניקוי השוטף לאחר כמה שעות או יום באמצעות החומרים הפעילים המותאמים יורידו את כתמי השומן באופן יעיל על אף שהמנדף הספיק להתקרר.

 

 יחד עם זאת, אסור לדחות את ניקוי המנדף מעבר לזמן זה למניעת הצטברות שומן אשר בעת הדלקה מחודשת עשוי להביא לניצוץ אש אשר במקרה הפחות חמור יסתום את הארובות ובמקרה הגרוע עוד יותר יביא לשריפה וסכנות לציוד ולנפש.

 

 

ניקוי המנדף יתבצע על ידי מסיר שומנים מקצועי ומותאם וסקוץ' חדש בכל פעם, למניעת נזקים בקטריאליים והיגייניים במנדף ובחלל המטבח.

ניקוי שוטף וניקוי תקופתי – חשיבות ניקוי ותחזוקה מקצועיים

 

מעבר לניקוי השוטף , חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע לניקוי תקופתי ותחזוקה תקופתית ובדיקת המנדף, תחזוקה של המנדף בעזרת איש מקצוע, אחת לחצי שנה או שנה תייעל את פעילותו ותאפשר שימוש ארוך טווח שלו לשנים ארוכות ופעילות יומיומית יעילה.

 

כמה פעמים הרגשתם שעל אף שהפעלתם את המנדף על העוצמה הגבוהה ביותר, הריחות עדיין משלטים על המטבח? ניקוי שוטף וניקוי ותחזוקה תקופתית, תמנע בלאי מהיר ואירועי בטיחות, באופן אפקטיבי במיוחד.