מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

איך לשמור על השיש במטבח

איך לשמור על השיש במטבח

משטח העבודה במטבח המכונה בשם "שיש", מאפשר לכולם לבשל בנוחות, לחתוך, לקצוץ, לערבב וגם לשמור על אסתטיקה וסדר. למרות שמשטח העבודה והשיש נחשבים לחזקים ועמידים במיוחד, אין לזלזל בחשיבות השמירה עליהם. התנהגות נכונה והימנעות מטעויות יבטיחו עמידות, יופי וניקיון לאורך זמן.

 

ניקוי וסוג השיש

 

ניתן למצוא לא מעט סוגים של שיש למטבח ורק חלקם אכן מיוצר משיש טבעי. משטחי עבודה שונים יכולים להיות עשויים גם מגרניט ויש כאלה שעשויים נירוסטה וחומרים נוספים שעברו עיבוד. על מנת לשמור היטב היטב על השיש - יש לבצע ניקוי של משטח העבודה בהתאם לאופי החומר. חומרי ניקוי שיתאימו מאוד לשיש מסוג אחד, עשויים להיות חסרי תועלת או אפילו לגרום נזק לסוג אחר. כדאי לדעת שישנם חומרי ניקוי ייעודיים למשטחי עבודה מסוימים ויש הממליצים לעשות שימוש גם בחומרים ביתיים שונים המיועדים לכתמים קשים, אבנית ולכלוך אחר.

שיש גרניט, למשל, ישנה את צבעו במגע עם חומרי ניקוי המבוססים על לימון או על חומצה אחרת. כתמים קשים, לעומת זאת, בהחלט ניתן לנקות באמצעות חומרי ניקוי ניטרליים או באמצעות כוהל. שיש רגיל יראה נקי ומבריק לאחר ניקוי בנוזל כלים סטנדרטי. במידה וישנם כתמי אבנית, ניתן להשתמש בחומרים ייעודיים. יש להימנע משפשוף חזק שייצור חריצים וסימנים ואם ישנם כתמי שמן, מומלץ להיעזר במסיר שומנים.

 

זהירות בחום

 

גם סוגי שיש שנחשבים לעמידים מאוד, עשויים להיפגע במידה ומניחים עליהם סירים חמים, שלא לומר לוהטים. כך הדבר גם כאשר מוציאים תבנית מהתנור ומניחים אותה ישירות על גבי משטח העבודה. בעניין זה, ההמלצה פשוטה – יש להעדיף שימוש באביזרים ייעודיים שאינם ניזוקים מחום רב. ניתן לרכוש פתרונות להעמדת סירים חמים בכל חנות לכלי בית ועד אז – ניתן להניח לסיר להתקרר על גבי הכיריים או למקם אותו על גבי מגבת עבה.

 

מתייחסים בכבוד למשטח העבודה

 

דרך חשובה נוספת שמסייעת לשמור על השיש היא התייחסות אליו בכבוד כאשר מניחים עליו חפץ כבד, כגון סיר גדול. אין להניח את הכלי הכבד על גבי השיש בחבטה, אלא בזהירות. גם אם משטח עבודה איכותי לא יתרסק בקלות, מכה חזקה עשויה ליצור סדק או בקע על פני זמן. דוגמא נוספת לעניין זה היא בזמן הכנת השניצלים. כאשר מכינים אותם נהוג להיעזר בפטיש מיוחד. במקרה זה, מומלץ לא לשטח את הבשר בכוח מוגזם ועדיף לעבוד במרכז השיש ולא בקצהו.