מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

חשיבות אבטחה מקצועית למבנים

חשיבות אבטחה מקצועית למבנים

תחזוקת מבנים מאגדת בתוכה מגוון רב של פעולות הנחוצות לתקינות ושלמות מבנה – בין אם מדובר בבית פרטי, בניין, מבנה ציבורי או משרדים, ישנה חשיבות לשמור על הנכס מבפנים ומבחוץ לכל אורך שעות היממה.

מלבד פעולות תחזוקה שוטפות כמו ניקיון ואחזקה, ישנה חשיבות מכרעת לאבטחת הנכס. אבטחה מקצועית וצמודה של בניין/משרד/מבנה – שנעשית בדרך כלל על ידי חברת אבטחה מיומנת - הופכת לקריטית ובלתי נמנעת ככל שמצטברים איומים, סכנות וחששות ביטחוניים בישראל בכלל ובמקומות מועדים לפורענות בפרט.

כך, למשל, מגדלי יוקרה המשמשים למשרדים ולמגורים (בעיקר במרכז הארץ), משמשים מקור מושך מאד לפורצים ועבריינים המבקשים לעצמם  כר נוח לפעילות עבריינית כמו גניבת רכוש ו/או שימוש בו לצרכים בלתי-חוקיים. יש לדאוג כי בניינים אלה מאובטחים במצלמת במעגל סגור ומערכות אזעקה היקפיות, כשבכניסה לבניין מתאפשרת רק על ידי קוד בכניסה ומערכות הזעקה המשוכללות מותקנות בכל הדירות בבניין.

 

בנוסף, ישנה מגמה הולכת וגוברת באבטחה אנושית לבניינים, קרי – שומרים מקצועיים המוצבים בפתחת המבנה ואמונים על שלום הדיירים בו.  גם אם ממבט ראשון נדמה כי השומרים הינם פקידי קבלה פשוטים – הדבר אינו נכון, ו"פקידים" אלה הם לרוב אנשי אבטחה מיומנים שהוכשרו משך זמן רב להתמודדות עם בעיות אבטחה והם אחראים בפועל לשמירה על ביטחון כל היוצאים והבאים במבנה (עם דגש מיוחד במבנים ציבוריים), הם כמובן חמושים, מאומנים וכשירים לתת פתרונות בזמן אמת במצבי חירום.

 

הנה אם כן, השילוב האידאלי לתחזוקת מבנה מבחינת שמירה על הביטחון בו: מערכת אלקטרונית המשלבת מצלמות אבטחה ומערכות "אח גדול" סמויות, מערכות אזעקה הפועלות הן במטה המרכזי של הבניין והן בכל דירה ו/או חללל אחר בו, וכמובן – אבטחה מקצועית שנעשית בידי חברת אבטחה שמכשירה את עובדיה לשמירה אבסולוטית על המבנה, תכולתו ובעיקר – אנשיו.

 

ככל שבבניין או במבנה הציבור תנועה גדולה יותר של אזרחים, כך אמצעי הביטחון המוספים חדשניים ומתקדמים יותר: לדוגמא, החובה להיכנס עם תג מיוחד לאורחים וגם לדיירים הקבועים, תג שיפתח את המחסום בכניסה ויאפשר בקרה ופיקוח על הנכנסים והיוצאים.

בנוסף, במקומות רבים ישנה חובה לבקש מנכנסים בלתי מוכרים להזדהות בכניסה למבנה ולעתים נדרש ליווי שלו עד ליעד שלו.

אבטחת מבנים שכזו מחייבת כמובן רישיונות מיוחדים של המאבטחים לשאת נשק ומיומנות שלהם לתקשר באופן יעיל עם מוקד האבטחה המאויש. על המאבטחים, כמובן, להיות מאומנים ובעלי תעודות השרה ספציפיות לתחום האבטחה המיועד שלהם – וכך דואגת חברת האבטחה המעסיקה אותם במבנה.

 

לסיכום, לצד חשיבות רבה באחזקה תקינה של מבנים ומקומות ציבוריים (ניקיון, סדר, שיפוץ וכדומה), קיימת חשיבות משמעותית לביצור ביטחון העוברים והשבים במבנה ועל שמירת הרכוש בו בכל שעות היממה על מנת למנוע מקרי שוד, ביזה, ונדליזם, או אלימות מכל סוג, ומטרה זו מושגת על ידי אבטחה מקצועית בעזרת מאבטחים המיומנים לכך.