מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

ניקיון חלונות בגובה

 

אין סיבה שהלכלוך יישאר

אנשים רבים העובדים במשרד בקומה גבוהה, או הגרים בגורד שחקים, מכירים מקרוב מאוד את הבעיה של לכלוך המצטבר בחלונות ללא כל יכולת לנקות אותו. אכן מדובר בבעיה מטרידה שמשפיעה על איכות השהייה בקומה הגבוהה וגם מכערת את מראהו החיצוני של הבניין. הדרך העיקרית להיפטר מהלכלוך המרגיז הזה בחלונות, הוא הזמנה של שירותי ניקיון מקצועיים בגובה. ניקיון כזה מתבצע על ידי חברת ניקיון מקצועית המתמחה בשימוש בציוד עבודה בגובה. העובדים נקשרים בעזרת הציוד ומטפסים, פשוטו כמשמעו, על גבי חלונות הבניין. הניקיון של החלונות נעשה על ידי העובדים תוך שימוש באביזרים ובחומרים מיוחדים המיועדים לחלונות גדולים במיוחד אשר מועדים ללכלוך חיצוני.

בטיחות היא שם המשחק

כמובן שלא כל אדם מן השורה יכול לבצע עבודת ניקיון בגובה, אלא מדובר בעבודה למקצוענים בלבד וזוהי הסיבה שבעלי בניינים מזמינים חברות מיוחדות לשם ביצוע העבודה הזו. ואכן, מדובר בעבודה שעלולה להוות סיכון בטיחותי של ממש אם מבצעים אותה ללא שימוש בציוד הטוב ביותר ותוך הקפדה על כל כללי הבטיחות. כאשר מזמינים חברת ניקיון לניקוי חלונות בגובה, חשוב לוודא שהיא עובדת באופן בטיחותי על מנת לשמור על שלומם של עובדי החברה ושל האנשים הנמצאים בבניין. ראשית, יש לבדוק עם חברת הניקיון שהיא משתמשת בציוד מתאים לעבודה בגובה עם תווי התקן המחמירים ביותר. מעבר לכך, יש לשים לב שעובדי החברה מיומנים דיו בביצוע עבודות בגובה – כדאי לראות שהם מעגנים את ציוד הקשירות בצורה בטיחותית ושהם מקפידים על ביצוע תדריכי בטיחות באופן שגרתי.

מתי צריך לבצע את ניקיון?

ניקוי חלונות במשרדים צריך להתבצע בטווחי זמנים כאלו שמצד אחד לא יגרמו לבזבוז כסף על ידי הזמנת חברת ניקיון בתדירות גבוהה מדי, ומצד שני לא יהיו ארוכים מדי עד כדי כך שלכלוך מצליח להצטבר בכמות גדולה בין הניקיונות. הדבר תלוי בעיקר במיקום הגיאוגרפי של הבניין – האם הוא מועד ללכלוך על ידי אבק, חול או סופות. עוד דבר שמשפיע על כך הוא סוג החלונות – קיימים חלונות העשויים מחומרים עם חספוס מסוים אשר גורם ללכלוך להצטבר בהם ביתר קלות ולעומת זאת קיימים גם חלונות חלקים להם לוקח זמן רב להתלכלך. עבור מרבית הבניינים במרכז הארץ, ניקוי חלונות מקצועי אחת לחודש או חודשיים יספיק. עבור בניינים הנמצאים באזור מדברי יותר לעתים יהיה צורך לבצע את הניקיון אחת לשלושה שבועות.

האם יש משמעות לחומרי ניקוי?

כמובן שישנה משמעות רבה לסוג חומרי הניקיון שהחברה משתמשת בהם לניקוי החלונות. חברות מקצועיות לרוב לא ישתמשו בנוזל החלונות שיש לרובנו בבית, אלא בחומרים מיוחדים שיכולים להסיר את הלכלוך בצורה יעילה ביותר. חברות רבות מציעות מריחה של חומרי ווקס ופוליש על החלונות, דבר שנותן תוצאה של חלונות מבריקים יותר עם שכבת הגנה מפני לכלוך שנשארת על החלון לאורך זמן. כדאי לדעת שככל שהחומרים איכותיים יותר, כמו ווקס למשל, כך לרוב שירותי הניקיון יעלו יותר כסף. אולם, חשוב לזכור שניקיון איכותי משמעו תדירות ניקיון נמוכה ולכן בסופו של דבר אין הבדל ממשי במחיר.

איך בוחרים את החברה?

קיימות חברות רבות אשר מבצעות ניקיון חלונות בגובה, אך לא כולן טובות ואיכותיות. מומלץ לברר קודם כל מול החברה מהי הרמה הבטיחותית עליה היא מקפידה ומהם סוגי החומרים בהם החברה משתמשת. בנוסף, קבלת המלצות ממכרים יכולה לסייע עד מאוד בבחירת חברה איכותית.