מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

ניקיון חלונות בגובה רב

ניקיון חלונות בגובה רב

חלונות הם החלק הקשה לניקוי בכל גובה שהוא, לא כל שכן בגובה רב, כאשר הנגישות מבחוץ מקשה מאוד על הניקוי המלא של כל שטח החלון. אם בבית פרטי המנקה מתקשה לנקות את הצד החיצוני ונזקקת לאקרובטיקה מסוכנת כדי להגיע לכל זווית ולכל סנטימטר, ברור מאליו שחלונות בבנייני משרדים ובנייני מגורים גבוהים במיוחד הם פרויקט ניקיון מיוחד שרק מקצוענים יכולים לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. החיסכון האורבני בשטחים על ידי הבנייה לגובה מציב אתגרים לאנשי התחזוקה של בניינים אלה, וכך רואים גם בארץ יותר ויותר עובדים בגובה רב שהם יותר ממנקי חלונות בלבד.

 

ניקוי חלונות מתוחכם

 

החומרים שמהם עשויים חלונות אלה וגם הבניינים עצמם מחייבים שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים ובתחזוקה שונה לגמרי מאשר תחזוקת משרדים רגילים. בהתחשב בעובדה שהחלונות לא יכולים לעבור מבצע ניקיון בכל יום, יש לדאוג לכך שהניקיון גם יהיה יסודי, גם יתאימו לחומרי הבניין המודרניים מבלי להזיק להם, רצוי ירוקים ואינם מזיקים לסביבה, וגם ישתמש בחומרים שיחזיקו מעמד ויגנו על החלונות לאורך זמן. וכל זה נוסף על המבצע המורכב של עלייה וירידה בגובה רב, שמירה על איזון ושיווי משקל, והתמחות בסנפלינג המיוחד שנדרש כדי לעבוד בגובה רב. יש שתי דרכים עיקריות לניקוי מבחוץ – גלישה מלמעלה בחבל, או ירידה במעלית מיוחדת שנושאת את העובד עם החומרים.

 

הכשרה לעבודות בגובה רב

 

משרד התמ"ת מכשיר ודורש מעובדים בגובה רב לקבל את ההסמכה שלהם ממנו כדי למנוע אסון, וכן עובדי ניקיון בגובה רב חייבים להיות מומחים גם בחום הניקיון וגם למעשה בפעילות אתגרית שכזאת. דמה שאפשר לפרק מתוך הבניין מפרקים, ומה שמחייב גלישה מבחוץ או עלייה במעלית המיוחדת עושים תוך כדי עבודה מוסמכת של מי שהוכשר לכך, עם ביטוח מקצועי ואישורים של הפיקוח המתאים. בדיוק בגלל זה חייבים להזמין עבודות כאלה רק ממי שהוסמך לכך ומחזיק בידו את כל ההיתרים המתאימים. עוד יש לזכור שמי שעובד בגובה רב מפעיל ציוד ניקוי מתוחכם שמותאם לבניינים אלה, לקונסטרוקציה ולאדריכלות שלהם כאשר כל בניין דורש את ההתייחסות שלו.

למידע נוסף על ניקוי ויטרונות וחלונות - לחץ כאן