מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

עבודות ניקיון בגובה

עבודות ניקיון בגובה

אם בעבר עסקים רבים היו מעסיקים עובדת ניקיון אשר הייתה כחלק מעובדי המשרד, שהרי כיום הדבר הוא שונה. חברות רבות נעזרות בקבלני משנה אשר מציעים מגוון שירותי ניקיון החל מ – עובדי ניקיון יומיים או שבועיים, עבודות ניקיון בגובה, ניקיון יסודי של מחסנים, ניקוי חניונים, ניקיון עם מכשור חדשני מיוחד, פוליש ועוד מגוון שירותי ניקיון המתאימים הן לחברות ענק והן למשרדים קטנים.

 

כיצד מתבצעות עבודות ניקיון בגובה?

 

עבודות אלו מתבצעות בשתי דרכים נפוצות – על ידי במות הרמה או על ידי עובדים המטפסים על חבלי סנפלינג. חשוב לציין כי בשני המקרים מדובר בעבודה בגובה, על כן העובדים חייבים להחזיק ברישיון מיוחד לעבודה בגובה. למעשה עובדים אלו עולים בעזרת כלים אלו בין כל קומה בבניין ומנקים על ידי חומרי ניקוי ייעודיים את החלונות או את התקרות ומותירים אותם נקיים. חשוב לציין כי את עבודות אלו חשוב לבצע כל תקופה מסוימת, מאחר ומקומות אלו מרבים לצבור אבק ולכלוך.

ניקוי חלונות בגובה

ניקוי חלונות בגובה מתמקד בעיקר בחלונות חיצוניים במגדלים ובניינים רב קומתיים והם מתבצעים אחת לכמה זמן התוצאה מביאה בפנינו מראה נקי ומבריק המאפשר תצפית ברורה על הנוף מבעד לחלון וכניסה יעילה של אור השמש למשרד. כיום ניקיונות בגובה מבוצעות ברמה טכנולוגית גבוה מאי פעם המפחיתות את הסיכון לרמות אפסיות. בהמשך המאמר נעסוק בשתי שיטות עיקריות לניקוי בגובה, הראשונה היא באמצעות במות הרמה והשניה בעזרת חבלי סנפלינג..

 

עבודות בגובה עם במות הרמה

 

במות הרמה הם למעשה במות חשמליות המאפשרות לעלות את עובדי הניקיון לגבהים שונים על ידי לחיצה על כפתורים מיוחדים. במות אלו יכולות גם לנסוע בגובה, שכך העבודה עליהם נוחה ביותר. לרוב חברות ניקיון מחזיקות בבמות שכאלה או משכירות מחברות במות בהתאם לגודל הרצוי ובכך העובדים מבצעים עבודות ניקיון בגובה.

 

עבודות בגובה עם חבלי סנפלינג

 

ראשית חשוב לציין שעבודות עם חבלי סנפלינג טומנות בתוכן סיכונים רבים וחובה שיתבצעו ע"י אנשי מקצוע מיומנים המצוידים בכל הרישיונות הנדרשים. חבלי הסנפלינג למעשה נועדו לטיפוס על הרים וצוקים, אך במהרה הם הפכו גם לשימוש לעבודות שונות בגובה במגוון תחומים בתעשייה. עבודת ניקיון בגובה באמצעות סנפלינג מבוקשת בבנייני משרדים ומוסדות רבים.  עובדי ניקיון העובדים עם חבלי סנפלינג, למעשה יודעים כיצד לעלות את גופם מעלה וגם את כללי הזהירות החשובים בעת הטיפוס. לאחר שחבל הסנפלינג יציב, העובדים מתחברים אליו ועולים עם חומרי הניקוי ומנקים בקפידה את האזור הרצוי. כמו כך, ישנם משטחים מיוחדים שאף הם מחוברים לחבלי בסנפלינג כך עובדי הניקיון יכולים לעמוד עליהן ולנקות את החלונות החיצוניים של המבנה.