מחפש חברת ניקיון משרדים מקצועית? השאר פרטיך ומיד נשוב אליך!

שיקום מבנים לאחר שריפה

 

ניתן להשיב את המבנה לקדמותו

שריפה היא אירוע בהחלט טראומטי ולא נעים, אשר משאיר חותם עמוק על מצב הרוח ועלול לגרום לדכדוך, למתח ולכעס גם זמן רב אחריו. הדבר שמעורר הכי הרבה מתח, במידה ולא היה עניין הבריאותי, הוא כמובן הנזק שנגרם למבנה, אשר עשוי לגרור אחריו סחבת של שיפוצים מרובים ושל חוב כלכלי לא פשוט. למרות דברים אלו, חשוב לדעת שכיום אופציות שיקום המבנים לאחר שריפה הולכות ומתרחבות. קיימות חברות מיוחדות אשר מספקות שירות מלא לכל תחומי הנזק, עם אנשי מקצוע שמאפשרים לטפל בנזקים של מים, חשמל ופיח, אנשי שיפוצים שידאגו להשיב את מראה הבית לקדמותו ואף אנשי מקצוע אשר עוסקים בניקיון איכותי של המבנה משאריות לא אסתטיות ולא בריאות של השריפה. כמעט תמיד יש מה לעשות גם אם הנזק הוא גדול, ולא רק שיש מה לעשות אלא גם ניתן לבצע את השיקום תוך זמן קצר למדי.

הדבר הראשון הוא הערכת הנזקים

 לפני שמתחילים בשיקום המבנה, חשוב בראש ובראשונה לבצע הערכה מקצועית של הנזקים שנגרמו לו בעקבות השריפה. ההערכה צריכה להתבצע על ידי שילוב של שמאי מוסמך, מהנדס בניין ולעתים גם בעלי מקצוע נוספים. עדיף שהאנשים המבצעים את ההערכה וכותבים את הדו"ח לגבי המבנה שבבעלותכם יהיה מטעמכם ולא מטעמה של חברת הביטוח. החשיבות של הערכת הנזקים היא בעיקר עבור קבלת הפיצויים מחברת הביטוח. עם זאת, יש לה גם חשיבות רבה מבחינת תכנון הטיפול בנזק. הערכה נכונה של הנזקים תאפשר להתאים את שיקום המבנה מבחינת מסגרת הזמן והתקציב בצורה שתיצור כמה שפחות שיפוצים בלתי צפויים ואי וודאויות נוספות.

טיפול בנזקי חשמל

מערכת החשמל היא הסכנה הבטיחותית מספר אחת בכל הקשור לנזקי שריפות. כל מנת לטפל בה יש להשתמש בשירותיו של חשמלאי מקצועי בשילוב עם מהנדס בניין. טיפול לא זהיר בנזקי השריפה עשוי לגרום לקצר חשמלי שלא רק יטרפד את הטיפול ויעכב אותו, אלא גם עלול לגרום להישנות השריפה ולסכנה בטיחותית משמעותית. לכן, לטיפול בנזקים במערכת החשמל חשוב להשתמש רק בשירותיהם של אנשי המקצוע האיכותיים ביותר. לרוב יהיה צורך בהתקנת מערכת חשמלית חדשה לחלוטין בכל האזור הפגוע. אם תרצו להסתכל על כל מהצד החיובי – אתם זוכים למערכת חשמלית חדישה בביתכם שרובה על חשבון הביטוח.

נזקים של מים

שריפות מסיביות עלולות לגרום למגוון נזקי מים משמעותיים, כמו שברים וסדקים בצנרת. לעתים ישנה קריסה שלמה של מערכת הצינורות בבניין עד כדי כך שיש צורך להחליף את כל המערכת. לטיפול בנושא חשוב להשתמש בשירותיהם של מהנדסי בניין ואינסטלטורים מקצועיים אשר יש להם מומחיות בשיקום נזקי מים לאחר שריפה. הטיפול בנזקים הוא אפשרי בהחלט ומומלץ שהוא יתבצע בהקדם האפשרי לאחר השריפה, לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

טיפול בפן האסתטי

האסתטיקה של המבנה הינה חשובה לא פחות מטיפול בבעיות התשתיתיות כמו נזקי מים או חשמל. זוהי למעשה המשימה המורכבת ביותר כיוון שהיא דורשת טיפול בגורמים מגוונים – החל מהקמת קירות וצביעתם, דרך שחזור ואיטום הגג מחדש ועד לריצוף הבניין. דבר זה דורש שילוב של גורמים מתחום העיצוב מהשיפוץ אשר יבצעו תכנון נכון של המבנה מבפנים ומבחוץ. בשלב זה חשוב להפקיד על התאמה מלאה לתשתית ועל יצירת מצב בו נמנעות לחלוטין שריפות עתידיות נוספות. לאחר השיפוץ והשיקום, מומלץ להיעזר בשירותי ניקיון מקצועיים אשר יעניקו את הגימור הסופי למבנה, שכעת יהיה חדש, נקי ובעיקר בטוח.